Ketvirtadienis, 30 gegužės, 2024

Kaip patikrinti automobilio istorija nemokamai

Įsigijus naudotą automobilį kyla daugybė klausimų, o vienas svarbiausių – kokia jo praeitis? Ar rida tikra? Ar automobilis nebuvo patekęs į avariją? Ar nebuvo nuskęstas ar kitaip smarkiai pažeistas? Atsakymai į šiuos klausimus gali lemti ne tik jūsų finansinę gerovę, bet ir saugumą kelyje.

Laimei, šiandien turime prieigą prie įvairių įrankių, leidžiančių nemokamai patikrinti automobilio istoriją. Šiame išplėstiniame straipsnyje apžvelgsime ne tik kaip tai padaryti, bet ir kodėl tai taip svarbu, kokią informaciją galite gauti ir į ką atkreipti dėmesį naudojantis nemokamomis paslaugomis.

Kodėl taip svarbu patikrinti automobilio istoriją?

Automobilio istorija – tai tarsi jo asmens byla, kurioje užfiksuoti visi reikšmingi įvykiai nuo pagaminimo iki šiol. Ši informacija gali atskleisti daug vertingų detalių, padedančių:

 • Išvengti sukčiavimo: Deja, pasitaiko nesąžiningų pardavėjų, kurie bando nuslėpti tikrąją automobilio ridą, nuslėpti reikšmingus avarijos pažeidimus ar netgi parduoti vogtą transporto priemonę. Patikrinus istoriją, galėsite įsitikinti, kad gaunate tai, už ką mokate, ir netapsite sukčiavimo auka.
 • Sužinoti apie automobilio priežiūros istoriją: Reguliarūs techninės apžiūros apsilankymai rodo, kad savininkas rūpinosi transporto priemonės technine būkle. Tai gali lemti mažesnes eksploatavimo išlaidas ir ilgesnį tarnavimo laiką ateityje.
 • Įvertinti automobilio vertę: Automobilio praeitis gali turėti didelę įtaką jo rinkos vertei. Žinodami tikslią praeitį, galėsite pasiūlyti pagrįstą kainą ir išvengti permokėjimo.
 • Priimti pagrįstą sprendimą: Atsižvelgdami į visą surinktą informaciją, galėsite objektyviai įvertinti, ar konkretus automobilis atitinka jūsų poreikius ir lūkesčius, ar verta jį pirkti.

Kaip nemokamai patikrinti automobilio istoriją?

Yra keli būdai nemokamai gauti vertingos informacijos apie automobilio praeitį:

 1. Valstybinės institucijos:
 • Lietuvoje: Valstybinė transporto inspekcija (VTA) savo puslapyje (https://itais.vta.lt/itais/services/search) suteikia nemokamą prieigą prie automobilio ridos pokyčių istorijos.
 • Kitose šalyse: Kai kurios užsienio šalys taip pat siūlo panašias paslaugas. Informacijos apie tai, kaip patikrinti konkrečios šalies automobilio istoriją, galite rasti internete.
 1. Internetinės paslaugos:
 • Yra daugybė internetinių svetainių, siūlančių nemokamas automobilio istorijos ataskaitas. Šios ataskaitos paprastai apima ridos informaciją, avarijų istoriją, nuosavybės teisių pokyčius ir kt. Populiarios svetainės: AutoDNA (https://www.autodna.com/index), carVertical (https://www.carvertical.com/lt), CarFax (https://www.carfax.com/).
 • Būtina pabrėžti, kad nemokamų ataskaitų išsamumas gali skirtis priklausomai nuo svetainės ir konkretaus automobilio.

 1. Automobilio gamintojas ar atstovas:
 • Kai kurie automobilių gamintojai siūlo savo klientams nemokamas automobilio istorijos ataskaitas. Susisiekite su gamintojo klientų aptarnavimo centru ir pasitikslinkite, ar tokia paslauga prieinama jūsų automobilio modeliui.
 • Panašiai, kai kurie oficialūs automobilių atstovai gali turėti prieigą prie detalesnės informacijos apie automobilio praeitį, ypač jei jis buvo aptarnaujamas jų servise.
 1. Nepriklausomos patikros įmonės:
 • Kai kuriose šalyse veikia nepriklausomos įmonės, teikiančios automobilių patikros paslaugas. Už tam tikrą mokestį jos gali atlikti išsamią transporto priemonės apžiūrą ir pateikti detalią ataskaitą apie jos būklę ir praeitį.

Ką reikia žinoti naudojantis nemokamomis paslaugomis:

Nemokamos automobilio istorijos ataskaitos paprastai apima tik ribotą kiekį informacijos.

Gali tekti pateikti tam tikrą asmeninę informaciją, pvz., automobilio VIN kodą ar savo vardą ir pavardę.

Prieš naudojantis bet kuria internetine paslauga, rekomenduojama patikrinti jos patikimumą ir skaityti vartotojų atsiliepimus.

Į ką atkreipti dėmesį skaitant automobilio istorijos ataskaitą:

Rida: Įsitikinkite, kad ridos pokyčiai atitinka logiką ir nėra įtartinai dideli per trumpą laiką.

Avarijos istorija: Atkreipkite dėmesį į avarijų skaičių, jų sunkumą ir ar buvo atlikti remonto darbai.

Nuosavybės teisių pokyčiai: Patikrinkite, kiek kartų automobilis keitė savininką ir ar nėra įtartinų nuosavybės teisių perėjimo atvejų.

Kiti įrašai: Atkreipkite dėmesį į bet kokią kitą informaciją, pvz., ar automobilis buvo naudojamas taksi ar nuomos paslaugoms, ar buvo konfiskuotas ar areštuotas.

Apibendrinant:

Nemokamas automobilio istorijos patikrinimas yra puiki galimybė gauti vertingos informacijos apie transporto priemonės praeitį. Naudojantis įvairiomis paslaugomis ir atidžiai peržiūrint ataskaitas, galima priimti pagrįstą sprendimą dėl automobilio pirkimo ir išvengti nemalonių siurprizų ateityje.

Paskutiniai įrašai